KONST / Litografier / Färglitografier 15978081
nr 1597 8081
Mårten Andersson
(1934-2017), Sverige
Färglitografier, "Bruddansen", mapp med 3 litografier samt originalomslag i blandteknik. Signerade och numrerade 76/360 cm, oramande i mapp nr. 76, bladmått: 63x49, mappens mått 66x46 cm
Kondition: mapp med slitage, litografier med minimalt slitage
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 12 februari 2024
kl 19:13:10
5.000 kr
5.200 kr
5.400 kr
Mårten Andersson
Läs mer om Mårten Andersson